maja 30, 2017

Literackie wydarzenia czerwca


Noc bibliotek z masą atrakcji w całej Polsce, dwa świetne festiwale oraz programy edukacyjne dla młodych krytyków i nie tylko. Sprawdźcie co dzieje się w czerwcu - oto moje subiektywne TOP 5!

1. Ogólnopolska noc bibliotek
1300 bibliotek w całej Polsce otwiera się wieczorem 3 czerwca i czeka na czytelników. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Czytanie porusza”. Będą spotkania autorskie, głośne czytanie, pokazy filmów i wiele innych atrakcji. Biblioteki biorące udział w akcji wraz z harmonogramem wydarzeń możecie sprawdzić pod linkiem>> 
Jednym z wydarzeń, które mi szczególnie przypadły do gustu, jest „Praska Wymienialnia Książek”, która odbędzie się w Czytelni Muzeum Warszawskiej Pragi, w godzinach 16-19. Więcej na fb>>

2. Kraków zaprasza na Festiwal Miłosza!
Lato to czas niekończących się festiwali. I dobrze! W dniach 8-11. 06 nie zabraknie spotkań autorskich, debat, koncertów, pokazów filmowych, oraz czytania wierszy także w Krakowie.

W tym roku Festiwal Miłosza będzie okazją do spotkania m.in. z Adamem Zagajewskim, Ewą Lipską, Anną Piwkowską, Marcinem Świetlickim, a także gośćmi z trzech kontynentów, wśród nich: Antjie Krog (RPA), Linn Hansén (Szwecja), Evelyn Schlag (Austria), Petr Hruška (Czechy), Joachim Sartorius (Niemcy) i Robert Pinsky (USA).
Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest tytuł zbioru szkiców i przekładów Czesława Miłosza – „Zaczynając od moich ulic”, wydanego w 1985 r. przez Instytut Literacki w Paryżu. 
Więcej informacji na stronie festiwalu>>

3. Kupujcie książki na kilogramy!
11 czerwca w Warszawskiej księgarni Feminoteki odbędzie się kiermasz książek, które będą sprzedawane na kilogramy (1kg – 10zł). Kiermasz odbędzie się w godzinach 12:00-16:00 na Mokotowskiej 29A.
Więcej informacji na stronie wydarzenia na fb>>

4. Biuro Literackie zaprasza do udziału w warsztatach
Do 20 czerwca przyjmowane są zgłoszenia do projektu edukacyjnego Biura Literackiego  - Pracownia internetowa: kultura w internecie. Warsztaty dedykowane są młodym krytykom i blogerom interesujących się kulturą wysoką. Więcej informacji podlinkiem>>

W zakładce projekty znajdziecie także inne ciekawe warsztaty, m.in. w ramach pracowni twórczej, przekładowej, czy pracowni pierwszej książki.

5. 23-25 czerwca w Warszawie odbędzie się Big Book Festival!
Festiwal odbywa się od 2013 roku i nie bez powodu nazywany jest literackim Open’erem. Jak piszą organizatorzy, to jedyne tak barwne wydarzenie, które dowodzi, że czytanie jest modne, a książki mogą być ekscytującym i inspirującym sposobem spędzania czasu.
P.S. Jeśli uważacie, że są także inne ciekawe, około literackie wydarzenia, o których warto wspomnieć, piszcie w komentarzach!

2 komentarze:

Copyright © 2016 Projekt: książki , Blogger