listopada 14, 2017

5 anglojęzycznych książeczek dla najmłodszych

Książki, które rozwijają a jednocześnie sprawiają przyjemność. Mądre i piękne. Kto takich nie lubi? Poniżej przedstawiam 5 anglojęzycznych książek, które nie tylko uczą, ale także bawią, cieszą oko, a nawet ucho. Wszystkie wydane w bieżącym roku. Z pewnością zadowolą najbardziej nawet wybrednych czytelników i szczególnie krytyczne czytelniczki.

1. "Opposite Things", Anna Kovecses
Bohaterką książki, jest mała myszka, która wprowadza najmłodszych w temat przeciwieństw. Książka pełna jest niespodzianek. Znajdziemy w niej okienka, po których otworzeniu oczom najmłodszych ukazują się odpowiedzi za zadawane przez myszkę pytania.
Wydawnictwo: Wide Eyed Editions, 2017


2. "A is for Alice: An Alphabet Book", Lewis Carroll
Wspaniałe wprowadzenie do alfabetu, przy użyciu przedmiotów i bohaterów znanych z książki „Alicja w krainie czarów”  oraz „Po drugiej stronie lustra”. Nauce towarzyszą piękne ilustracje Sir Johna Tenniela.
Wydawnictwo: Macmillan, 2017


3. "What Are You Wearing Today?" Janik Coat i Bernard Duisit
Co mają na sobie bohaterowie książki? To zależy! Od decyzji młodych czytelników i czytelniczek, oczywiście. Dzięki okienkom do otwierania, paseczkom do przesuwania czy kartom do ciągnięcia w książce dużo się dzieje.
Wydawnictwo: Thames&Hudson, 2017


4. "A Parade of Animals", Roger Priddy
Kolorowe I wypukłe zwierzątka pomogą najmłodszym w nauce liczenia. Pięknie wydana, zapewnia wrażenia estetyczne, ale i dotykowe.
Wydawnictwo: Priddy Books, 2017


5. "Listen to the Birds", Marion Billet
Dźwięki z wydobywające się z tej niewielkiej książeczki zabiorą najmłodszych wprost do świata ptaków. Jedyne co należy zrobić, to zlokalizować przycisk, który przywoła ptasi śpiew.  
Wydawnictwo: Noisy Crow


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Projekt: książki , Blogger