sierpnia 10, 2017

ZAPROSZENIE: Warsztaty z blogowania o reportażu


Interesujesz się reportażem? Czytasz i piszesz? Chiał(a)byś popracować nad jakością swoich tekstów? Przypomnieć sobie najważniejsze elementy dobrze napisanego materiału? Zastanawiasz się, jak wskazywać dobre reportaże w taki sposób,  by nadal był to rzetelny tekst krytyczny a nie promocja? Jak wskazywać słabe strony książki, opierając się na czymś innym niż własne, negatywne emocje? Jeśli przynajmniej na większość tych pytań, twoja odpowiedź była twierdząca, koniecznie przeczytaj o wrześniowych warsztatach „Gdynia pisze”!

Warsztaty „Gdynia pisze!” dedykowane są  bloger(k)om i kryty(cz)kom literackim. Podczas zajęć praktycznych  uwaga zostanie skupiona na literaturze non-fiction, jako czymś więcej niż tylko opowieści o konkretnych zdarzeniach. Ważną częścią warsztatów będzie praca nad szeroko pojętą estetyczną stroną tekstu krytycznego.

Wydarzenie odbędzie się w ramach Dni Nagrody Literackiej Gdynia 2017. Poprowadzi je Paulina Małochleb - krytyczka literacka, autorka bloga „Książki na ostro” oraz Marcin Wilk – dziennikarz i autor bloga „Wyliczanka”.

Warsztaty są bezpłatne ale obowiązują na nie zgłoszenia i zapisy. Zgłaszać można się do 20 sierpnia. Uczestnicy będą przyjmowani na podstawie postów na blogu (lub innym medium w internecie) lub na podstawie próbki tekstu krytycznego.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: paulinamalochleb@gmail.com lub marcyn.wilk@gmail.com. W mailu należy podać link lub przesłać tekst w załączniku.
Uwaga: Liczba miejsc jest ograniczona! 

Plan warsztatów:
1-2 IX (piątek – sobota) 
Piątek:
Cz. 1: zajęcia warsztatowe z Pauliną Małochleb: od godz. 10 do 12.15 (z przerwą od 11 do 11.15) 
Cz. 2: zajęcia warsztatowe z Marcinem Wilkiem: od godz. 13 do 15.15 (z przerwą od 14 do 14.15)
Po piątkowych zajęciach każdy z uczestników będzie zobowiązany przesłać emailem wynik swojej pracy do soboty do godz. 10
Sobota:
Prezentacja prac + podsumowanie i dyskusja z udziałem prowadzących: od 13 do 15.15 (z przerwą od 14 do 14.15)

Więcej informacji: sprawdź wydarzenie na fb>>

Zdjęcie: pixabay.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Projekt: książki , Blogger